Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Cyklohráček se rozrostl o nový herní vagón
Cyklohráček se rozrostl o nový herní vagón
Sobota, 23. duben 2016 05:53
Cyklohráček se rozrostl o nový herní vagón

U dětí velmi oblíbený rodinný výletní vlak Cyklohráček jezdí už třetí sezonu z Prahy na Okoř a do Slaného. Dnešním dnem vyrazí na svou trať se zbrusu novým herním vagónem, ve kterém malý cestovatelé naleznou balónkoviště, stavebnice i skluzavky. Zároveň pojede letos poprvé až do Železničního muzea Zlonice, kde se setká s parním vlakem mířícím na Řípskou pouť.


Cyklohráček je speciální výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti a doplněný vozem pro cyklisty. O hry na palubě se starají hrajvedoucí, kteří mají pro všechny děti připravené také malé dárky. Ke třem současným vozům - vůz plný hraček, vůz plný kol a vůz plný her - přibyl nově čtvrtý vůz plný balónků. Takto vybudovaný vlak pro děti, který jezdí v pravidelném železničním provozu, je podle všech dostupných informací celosvětově unikátní.


„Při společném vyhodnocení loňské sezony s ROPIDem jsme se domluvili, že musíme Cyklohráček rozšířit. Zájem dětí byl tak velký, že v některých dnech kapacitně jejich náporu už nestačil,“ sdělil ředitel Odboru obchodu osobní dopravy ČD Jiří Ješeta a dodal: „První sezonu se přišlo svézt Cyklohráčkem 10 809 cestujících, loni už to bylo 14 568 lidí. To byl na trati kolem Okoře rekord. Jen pro srovnání, původní turistické vlaky, které jezdily do Slaného, vozily maximálně kolem sedmi tisíc cestujících za sezonu.“


Největší zájem měly děti o dosavadní dětský koutek se stavebnicemi a dřevěnými vláčky. Právě ten často praskal ve švech. „To je důvod, proč jsme postavili další velkou hernu. Děti potřebují ve vlaku prostě pořádný výběh,“ doplnil zástupce ředitele ROPID Martin Šubrt a dodal: „Dnes už nemluvíme o dětském koutku. Ten ve vlaku zůstal, ale k němu jsme přidali nový vůz, který je celý upravený jako hřiště s balónkovištěm, stavebnicemi nebo speciálními dřevěnými hračkami. U dveří je pak rozšířený prostor pro kočárky.“


Využít jízdu v Cyklohráčku mohou cestující o sobotách, nedělích a svátcích až do 30. října 2016. Z Prahy Masarykova nádraží vyráží vždy v 9:18 a v 13:18, v Praze je možné nastoupit také v Bubnech, Dejvicích, Veleslavíně a Ruzyni. Zpět ze Slaného jede do Prahy v 11:16 a 17:16. Odpoledne ve Slaném tak mohou rodiče s dětmi strávit na dobrodružné cestě městem či využít slevy na vstupné do aquaparku, cukrárny i minipivovaru a jiné.


Novinkou letošní sezony jsou prodloužené jízdy odpoledního Cyklohráčku až do Zlonic, kde je krásné železniční muzeum. Cyklohráček se tam podívá sedmkrát za sezonu, konkrétně o sobotách 23. 4., 28. 5., 25. 6., 30. 7., 27. 8., 24. 9. a 29. 10. 2016. Dnes se potká Cyklohráček na zlonickém nádraží i s parním vlakem.


„Na nádraží ve Zlonicích bude na příjezd Cyklohráčku čekat autobus, který doveze návštěvníky až před bránu muzea, Je to k nám od nádraží přeci jen kilometr, pro menší děti by to z Cyklohráčku mohlo být daleko. Navíc se tu tentokrát setká s parním vlakem Svatý Jiří, který jede na Ŕípskou pouť. Ve Zlonicích bude v sobotu opravdu hodně vláčkové odpoledne,“ řekl Tomáš Čech provozovatel Železničního muzea Zlonice.


V Cyklohráčku se neplatí žádné speciální jízdné. Cestující mohou použít běžné jízdenky Českých drah i Pražské integrované dopravy (jak předplatní kupony, tak jízdenky pro jednotlivou jízdu).


Bližší informace naleznou zájemci na www.cyklohracek.cz.


Foto a zdroj: www.cd.cz

(ewe)Cyklohráček se rozrostl o nový herní vagón