Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Prague City Tourism získal Velkou cenu cestovního ruchu
Prague City Tourism získal Velkou cenu cestovního ruchu
Sobota, 16. leden 2016 12:03
Prague City Tourism získal Velkou cenu cestovního ruchu

V listopadu loňského roku připravil Prague City Tourism (Pražská informační služba) pro domácí turisty kampaň s názvem „Užijte si Prahu jako ve filmu“, jejíž hlavním cílem bylo přilákat návštěvníky Prahy na filmové zážitky. Snaha se vyplatila a v soutěži Velká cena cestovního ruchu byla odbornou porotou oceněna prvním místem v kategorii Nejlepší turistický produkt. Obstála tak v konkurenci dalších 24 kampaní.


„Porotci vyzdvihli zejména moderní a přívětivé zpracování našeho tištěného průvodce pražskými filmovými zážitky, který návštěvníkům představuje nejzajímavější filmová místa a akce v metropoli a také tři speciální filmové trasy, a mikrostránky www.filmvpraze.cz. Zaujalo je ale i téma samotné, které Prahu turistům představuje z nové perspektivy. Kladně byla hodnocena i provázanost s filmovou kampaní agentury CzechTourism,“ uvedla k soutěži ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.


Projekt „Užijte si Prahu jako ve filmu“ nabídl domácím turistům jedinečnou příležitost poznat filmovou historii, kulturu i zábavu v metropoli. Na kampani spolupracovalo také Muzeum Karla Zemana, filmové ateliéry Barrandov Studio, Musée Grévin, Prague Boats a Segway Experience. Díky speciálnímu letáku s kupony mohli návštěvníci metropole za vstupné do těchto atrakcí zaplatit zvýhodněné ceny a na cestu do Prahy navíc využít výhodnou jízdenku VLAK+ od Českých drah, která jim zajistila slevu 25 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v České republice.


Přehled nejzajímavějších filmových míst a akcí v metropoli přinesl miniprůvodce pražskými filmovými zážitky - Film v Praze, který je v tištěné formě stále k dostání v turistických informačních center Prague City Tourism, v elektronické verzi je pak ke stažení na webu www.filmvpraze.cz.


Jelikož je téma Prahy filmové atraktivní nejen pro domácí hosty, chystá se Prague City Tourism web přeložit také do angličtiny. Již na začátku loňského roku vyšla v jeho produkci anglická mapa filmových míst Lights! Camera! Prague!


Foto a zdroj: Prague City Tourism – Pražská informační služba

(ewe)Prague City Tourism získal Velkou cenu cestovního ruchu