Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Sedmička úspěšně bojuje proti šmejdům
Čtvrtek, 30. červen 2016 12:14
Sedmička úspěšně bojuje proti šmejdům

Především senioři jsou bezbranní v boji proti „šmejdům“. Jejich důvěřivost a následně strach jim příliš do karet nehraje. Pomoci se v loňském roce rozhodla MČ Praha 7. Na úrovni hlavního města se podařilo prosadit zákaz podomního prodeje v celé Praze. Radnice sedmé městské části se následně zaměřila na nechvalně známé předváděcí akce pro seniory.

Celý článek...
 
Pražská integrovaná doprava se rozšiřuje do dalších oblastí Středočeského kraje
Čtvrtek, 30. červen 2016 05:47
Pražská integrovaná doprava se rozšiřuje do dalších oblastí Středočeského kraje

Další desetitisíce Středočechů mohou využívat systém jedné jízdenky na všechny druhy dopravy. Po úspěšné integraci Mělnicka do Pražské integrované dopravy (PID) v dubnu 2015, se od 2. července k systému přidá dalších 18 měst a obcí. Zavedeno bude pět nových autobusových linek a jedna linka bude významně rozšířena. Do integrace se mimo jiné zapojí další železniční stanice a zastávky na Mělnicku na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje.

Celý článek...
 
Pražská hygienická stanice zkontrolovala občerstvení na cyklostezce podél Vltavy
Středa, 29. červen 2016 13:18
Kontroly stánkového prodeje občerstvení na cyklostezce z Komořan do Podolí, zdroj: Hygienická stanice hlavního města Prahy

Na cyklostezce vedoucí vedoucí podél pravého břehu Vltavy z Komořan do Podolí byla provedena Hygienickou stanicí hlavního města Prahy (HSHMP) kontrola stánků s prodejem občerstvení. Z celkem osmi provozoven byly jen dvě schváleny HSHMP. Zařízení, která byla v čase šetření uzavřena, ať již z důvodu počasí či provozní doby, budou předmětem následující kontrolní činnosti HSHMP.

Celý článek...
 
Farmářské trhy na Kulaťáku budou pokračovat
Středa, 29. červen 2016 07:17

Populární farmářské trhy na Vítězném náměstí budou pokračovat - vedení Prahy 6 se rozhodlo navázat na úspěšnou spolupráci se spolkem Farmářské trhy, se kterým již od roku 2012 realizuje a prodloužilo proto spolu smlouvu o dalších 5 let.

Celý článek...
 
Nová mapa Prahy pro vozíčkáře a osoby s omezenou schopností pohybu
Úterý, 28. červen 2016 11:51
Praha má novou digitální mapu budov a veřejných prostor, přístupných pro osoby s omezenou schopností pohybu. Mapu vytvořil Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, objekty zmapovala Pražská organizace vozíčkářů (POV).

Praha má novou digitální mapu budov a veřejných prostor, přístupných pro osoby s omezenou schopností pohybu. Mapu vytvořil Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, objekty zmapovala Pražská organizace vozíčkářů (POV). Výsledkem je mapa, která tzv. semaforovým způsobem (zelená, oranžová, červená) kategorizuje jednotlivé objekty na přístupné, částečně přístupné a nepřístupné.

Celý článek...
 
V červenci nepojede metro C, nepojedou ani tramvaje
Úterý, 28. červen 2016 07:21
Metro v Praze, ilustrační foto, zdroj: Dopravní podnik Praha

Obousměrná výluka metra na trase "C" v úseku Pankrác – Roztyly proběhne od soboty 2. července do ukončení provozu v neděli 10. července 2016. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší provoz z důvodu opravy trati. Bude zavedena náhradní autobusová doprava a cestujícím budou v průběhu výluky k dispozici informátoři DPP.

Celý článek...
 
Vyjádřete svůj názor na změny v dopravě!
Pondělí, 27. červen 2016 12:48
Vyjádřete svůj názor na změny v dopravě!

Všem lidem, kterým není lhostejné, jak se bude v následujících letech vyvíjet doprava v metropoli a jejím okolí, byla v rámci projektu Polaď Prahu umožněna šance vyjádřit svůj názor na změny v pěší, cyklistické, automobilové a veřejné dopravě nebo třeba v city logistice. Sdělit své připomínky může každý, ale už jen do konce tohoto týdne.

Celý článek...
 


Strana 4 z 332