Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Bublinářům v centru metropole hrozí za znečištění prostranství postihy
Sobota, 25. červen 2016 07:10
Bublinářům v centru metropole hrozí za znečištění prostranství postihy

Snad každý z nás zná ten obrázek dítěte, které se snaží vyfouknout z foukátka bublifuku, co největší bublinu. Množství a velikost těchto bublin je zanedbatelné v porovnání s těmi, se kterými se mohou lidé setkat v pražských ulicích v rámci pouliční produkce „bublinářů“. Některé kolemjdoucí létající bubliny pobaví, jiné nikoli. Skvrny na oblečení, zbytky saponátu na právě zakoupeném jídle či podrážděné oči těch nejmenších jim na oblibě příliš nepřidávají.

Celý článek...
 
Praha 7 má nový projekt, oběti domácího násilí budou mít mnohem větší podporu
Pátek, 24. červen 2016 07:27

Na Praze 7 vznikl zcela unikátní projekt - svoji činnost zahájila Komunitní skupina pro řešení případů domácího násilí. Cílem projektu je zvýšit informovanost široké veřejnosti o problematice domácího násilí, zaměřit se na prevenci a propojit odborníky s ohroženými osobami či lidmi, kteří s těmito osobami přicházejí do kontaktu.

Celý článek...
 
Připravte se na dopravní výluky, v Praze se budou opravovat rušné tramvajové tratě a křižovatky
Pátek, 24. červen 2016 06:20

Pražany letos hodně potráví dopravní výluky, které naplánoval Dopravní podnik - zejména opravy některých tramvajových tratí. Pokud často jezdíte tramvají v úseku I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Náměstí Míru, přes Tylovo náměstí, Čechův most nebo po nábřeží Kapitána Jaroše u Letenského tunelu, pak se informace o výlukách týkají právě vás.

Celý článek...
 
Praha 1 je pro bezpečnější a příjemnější Vltavu
Čtvrtek, 23. červen 2016 19:35
Praha 1 je pro bezpečnější a příjemnější Vltavu

Hluk z ohňostrojů je to, co trápí nejen občany, ale i návštěvníky Prahy. Týká se to především jejího centra kolem řeky Vltavy. Vedení Prahy 1 už dobře zvládlo regulaci provozování pyrotechniky z břehů, ale koryto řeky regulovat nemůže, protože ho spravuje Povodí Vltavy. Prvním krokem k řešení tohoto problému je memorandum, které právě schválilo Zastupitelstvo městské části Praha 1.

Celý článek...
 
Přijďte oslavit Libeňský mír
Čtvrtek, 23. červen 2016 07:38
Přijďte oslavit Libeňský mír

Dnes by možná výraz Libeňský mír vyvolal jiné asociace, ale před čtyřmi stovkami let měl konkrétní a velmi důležitý význam – zabránil občanské válce. Akce Městská části Prahy 8 vás v sobotu 25. června přenese do renesanční doby panování císaře Rudolfa II. Můžete zde potkat alchymistu, mušketýry, šermíře, tanečnice nebo kejklíře. A hlavně budete svědky uzavření mírové dohody.

Celý článek...
 
Příležitostné olympijské známky České pošty pro sběratele i sportovce
Středa, 22. červen 2016 20:05
Příležitostné olympijské známky České pošty pro sběratele i sportovce

Dnes byly v pražské Stromovce slavnostně představeny zcela nové známky s olympijskými motivy. Stalo se tak v rámci T-Mobile Olympijského běhu, který se konal při příležitosti oslavy Olympijského dne. Známku s olympijským motivem odhalila atletka a reprezentantka v Riu Zuzana Hejnová, paralympijskou známku představil nejlepší cyklista celé naší paralympijské historie Jiří Ježek.

Celý článek...
 
Bude za rok po Praze 4 jezdit elektrobus bez řidiče?
Středa, 22. červen 2016 07:26

Bude za rok po Praze 4 jezdit elektrobus bez řidiče?

Nejen Praha, ale celá republika dlouhá léta zápasí s tím, aby se všechny komunikace dostaly na západoevropskou úroveň. Hlavní město má alespoň tu výhodu, že disponuje uceleným systémem hromadné dopravy, který mu naopak leckteré světová metropole závidí. Trochu jako sci-fi ovšem zní zpráva z vedení Prahy 4, že do ulic už příští rok vypustí autonomní autobus, který nebude potřebovat řidiče.

Celý článek...
 


Strana 4 z 330