Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy V červenci nepojede metro C, nepojedou ani tramvaje
V červenci nepojede metro C, nepojedou ani tramvaje
Úterý, 28. červen 2016 07:21
Metro v Praze, ilustrační foto, zdroj: Dopravní podnik Praha

Obousměrná výluka metra na trase "C" v úseku Pankrác – Roztyly proběhne od soboty 2. července do ukončení provozu v neděli 10. července 2016. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší provoz z důvodu opravy trati. Bude zavedena náhradní autobusová doprava a cestujícím budou v průběhu výluky k dispozici informátoři DPP.„Opravy se týkají stanice metra Kačerov a úseků Pankrác – Budějovická a Kačerov – Budějovická. Během devítidenní souvislé výluky budou probíhat především výměny dřevěných pražců, výhybkových součástí, kolejnicových vložek, kontaminovaného štěrku a vyčištění odvodňovacího systému. Údržbové a opravné práce jsou naplánovány tak, aby proběhly v co nejkratším možném termínu,“ uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Náhradní autobusová doprava po dobu trvání výluky: V provozu bude linka XC na trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Pod Dálnicí – Kačerov – Roztyly, která bude stavět u všech stanic metra. Alternativní rychlíková linka XCR bude zastavovat pouze u stanic metra Pražského povstání, Pankrác (jen ve směru Roztyly) a Roztyly. V pracovní dny mezi 6.00 a 8.30 hodin a dále od 15.00 do 19.30 hodin bude přepravu zajišťovat také linka č. 800 na trase Pražského povstání – Chodovská tvrz – Mikulova – Modrá škola (nástupní zastávka Háje).

Provoz metra v úseku Roztyly – Háje bude zajištěn kyvadlově (po každé koleji jede pouze jeden vlak ve směru tam i zpět). Mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác bude provoz metra zajištěn pouze po jedné koleji zvláštní vlakovou soupravou.

Po dobu výluky (od cca 8.00 do 20.00 hodin, v pracovní dny již od 6.30 hodin) bude u uzavřených stanic metra a u přestupů na náhradní autobusovou dopravu nasazen dostatečný počet informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině) aktuální dopravní spojení. Informátoři budou vybaveni informačními letáky v několika typech, jež budou zároveň k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno cca 60 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v obou uvedených jazycích. Od středy 29. 6. 2016 bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra. Změny tras autobusových linek:

Linky č. 106, 113, 114, 150, 189 a 215 budou z Kačerova prodlouženy přes Budějovickou ke stanici metra Pankrác.

Zřizují se pro ně zastávky:
Kačerov (směr Pankrác) – v ulici Budějovická, přibližně 85 metrů za vjezdem do autobusového obratiště,
Lísek (směr Pankrác, pouze pro linky č. 189 a 215) – v ulici Budějovická, v zastávce linky č. 193, směr Nádraží Vršovice,
Budějovická (obousměrně) – v ulici Budějovická, v zastávkách linky č. 121,
Pankrác (výstupní) – v ulici Hvězdova, v zastávce linky č. 188, směr Kavčí hory,
Pankrác (nástupní) – v ulici Na Pankráci, v zastávce linky č. 121, směr Nádraží Braník.

Provoz linek č. 125, 135, 213 a 253, které slouží jako alternativní spojení k linkám metra A a B ze směru od Jižního Města, resp. od Modřan, bude posílen. Linka č. 157 bude zrušena.

Zároveň bude přerušen provoz tramvají v úseku I. P. Pavlova – Karlovo náměstí.
Zdroj a ilustrační foto: DP Praha(zem)V červenci nepojede metro C, nepojedou ani tramvaje