Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Rallye eTour Europe i v letošním ročníku zavítá do Prahy
Rallye eTour Europe i v letošním ročníku zavítá do Prahy
Středa, 27. duben 2016 13:35
Rallye eTour Europe i v letošním ročníku zavítá do Prahy

Asociace pro elektromobilitu České republiky společně s ELECTRIC PARK, s.r.o., připravují průjezd stále oblíbenější elektromobilní akce rallye eTour Europe přes území České republiky. Náročná rallye, během které účastnící projedou devět hlavních měst za devět dní, bude mít v ČR hned dvě zastávky, a to v Praze a v Brně.


Letošní eTour Europe je již třetím ročníkem stále oblíbenější elektromobilní akce, které se účastní technologicky nejvýkonnější elektromobily současnosti. Soutěžní posádky vyjedou již v pátek 29. dubna 2016 z Mnichova na trať dlouhou 3 900 km. Za devět dní projedou účastníci, v nichž mají zastoupení i Češi, devíti evropskými hlavními městy a najedou denně průměrně 430 km.


Moderní a šetrné elektromobily se představí v pátek 6. května 2016 se na pražském Rašínově nábřeží. Přibližně v 16 hodin se zde sjedou všechny posádky a potkají se s dalšími elektromobilními nadšenci. Pražská zastávka se koná pod záštitou náměstka primátorky hl. m. Prahy pro dopravu Petra Dolínka.


V České republice zamíří jejich kola nejen do Prahy, ale také do Brna, a to v sobotu 7. května 2016 na památný Špilberk, kde přivítání závodníků a fanoušků elektromobility proběhne od 11 hodin.


V rámci eTour probíhá již tradiční klání s názvem 1000 EVS, kde jednotlivá města soutěží o největší počet příznivců elektromobility. Přihlásit se zájemci mohou na stránce www.etoureurope.eu/1000-evs.


Na oficiálním webu evropského závodu www.etoureurope.eu lze najít veškeré další informace jak o letošním, tak o předešlých ročnících rallye.


Hlavním partnerem eTour Europe je E.ON Česká republika, s.r.o., která v rámci své účasti mimo jiné umožní zájemcům vyzkoušet si jízdu v elektromobilu.


Nebuďte RETRO! Buďte ELEKTRO!


Foto: www.etoureurope.eu

Zdroj: praha.eu

(ewe)Rallye eTour Europe i v letošním ročníku zavítá do Prahy