Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy První autobusy s bezkontaktní platbou jezdí na letiště
První autobusy s bezkontaktní platbou jezdí na letiště
Úterý, 26. duben 2016 07:04
První autobusy s bezkontaktní platbou jezdí na letiště

Jak jsme vás již informovali, poprvé si Pražané mohli v MHD vyzkoušet platbu bezkontaktní kartou 12. dubna na tramvajové lince 22. Od včerejška tuto pohodlnou variantu placení jízdného mohou cestující prověřit také v autobusech na lince 119, která míří z Nádraží Veleslavín na Letiště Václava Havla.Zavedení možnosti bezkontaktní platby na uvedené lince je součástí aktivit pro zvyšování kvality autobusové obsluhy pražského letiště. Na rozdíl od pilotního projektu samoobslužného nákupu jízdenek na tramvajové lince 22, který DPP v tomto měsíci představil, se ale v případě autobusů jedná pouze o rozšíření stávajícího systému doplňkového prodeje. Při zakoupení jízdenky u řidiče je na cestujícím, jestli využije bezkontaktní platební kartu nebo zaplatí v hotovosti.


„V autobusové lince na Letiště Václava Havla je možnost nákupu jízdenky pomocí bezkontaktní karty absolutně klíčová. Praha tím vychází vstříc jak Pražanům, tak i návštěvníkům města, kteří zejména po příletu nemusí řešit, kde jízdenku sehnat. Vedle otevření stanice metra Nádraží Veleslavín jde o další krok k tomu, aby byla naše MHD pro všechny cestující nejatraktivnější volbou při cestě do centra Prahy,“ upřesnil záměr hlavního města náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.


Osobní nákup u řidiče zároveň umožní okamžité a efektivní řešení případných komplikací, ať už se jedná o storno jízdenky či nákup v hotovosti v případě neakceptování bankovní karty. Cena jízdenek zůstává shodná jako při doplňkovém prodeji za hotové na všech městských autobusových linkách, tedy 40 korun za základní a 20 Kč za zvýhodněnou jízdenku.


„DPP tímto navazuje na projekt bezkontaktního placení, který byl odstartován 11. dubna. Rozšiřujeme tak možnosti platby v rámci doplňkového prodeje v autobusech na lince č. 119,“ komentoval událost také generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.


Zdroj, úvodní foto: praha.eu, wikimedia.org

(zmk)První autobusy s bezkontaktní platbou jezdí na letiště