Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Pražští hasiči dostali od města novou techniku do tunelů
Pražští hasiči dostali od města novou techniku do tunelů
Pátek, 29. duben 2016 19:06
Pražští hasiči dostali od města novou techniku do tunelů

V souvislosti s možnými zásahy v Tunelovém komplexu Blanka pořídilo hlavní město formou veřejné zakázky novou techniku pro Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy. Dar v hodnotě 30 900 000 Kč bez DPH zahrnuje tři nové cisternové stříkačky, tři přenosná vyprošťovací zařízení, tři termokamery a další potřebnou techniku.K jejímu pořízení a darování Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy došlo mimo jiné na základě analýzy, podle které má HZS HMP dostatek sil na zvládnutí případné mimořádné události, avšak pro zásah v Tunelovém komplexu Blanka není dostatečně technicky vybaven. Nově pořízená technika může být samozřejmě použita i pro jiné zásahy pražských hasičů.


„Tunelový komplex Blanka je nejdelším městským tunelem v Evropě, a proto je jasné, že k němu musíme přistupovat se zvláštní péčí i co se týká bezpečnosti. Nová technika pomůže ochraňovat nejen zdraví případných účastníků nehody, ale i samotných hasičů,“ zdůvodnila dar města primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.


„Z našich i zahraničních zkušeností dobře víme, jak mohou být požáry i jiné mimořádné situace v tunelech nebezpečné. Proto jsem rád, že mohu pražským hasičům předat novou techniku, která jim případné zásahy výrazně usnadní a která může v konečném důsledku zachránit lidské životy. Samozřejmě, jako každý si přeji, aby k jejímu nasazení nemuselo vůbec dojít, ale zejména v případě možného vzniku mimořádných událostí je třeba být obezřetný a připravený na všechny možné varianty,“ doplnil radní Libor Hadrava.


Novou techniku pochopitelně ocenil i ředitel HZS HMP Roman Hlinovský: „Dar je pro Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy významným příspěvkem pro zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků města. Jedná se o zásadní krok ve vzájemné spolupráci při řešení nových rizik, vznikajících při výstavbě moderní metropole. Darovaná vozidla budou primárně určena pro zabezpečení hasebního obvodu hasičských stanic předurčených pro zásahy na mimořádné události v Tunelovém komplexu Blanka."


Zdroj a úvodní foto: praha.eu

(zmk)Pražští hasiči dostali od města novou techniku do tunelů