Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Praha se zapojila do soutěže Zlatý erb
Praha se zapojila do soutěže Zlatý erb
Neděle, 24. leden 2016 13:27
Praha se zapojila do soutěže Zlatý erb

Hlavní město Praha se i v letošním roce připojilo k ostatním krajům České republiky a vyhlásilo krajské kolo 18. ročníku nejpopulárnějšího klání měst a obcí o nejlepší webové stránky či elektronickou službu, kterým je soutěž Zlatý erb. Stejně jako v předchozích letech bude soutěž probíhat ve dvou kolech.


V první fází proběhnou krajská kola pod patronací jednotlivých krajských úřadů, ze kterých vzejdou soutěžící postupující do celostátního kola. Cílem soutěže je především podpora modernizace místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb pro všechny skupiny obyvatel.


Záměrem hl. m. Prahy je rovněž podpora úsilí jednotlivých městských částí o zvyšování úrovně webových stránek a elektronických služeb sloužících především k úplné informovanosti občanů.


Soutěž je tradičně koncipována do třech kategorií:


  • nejlepší webové stránky města (v této kategorii mohou soutěžit webové stránky MČ Praha 1–22, včetně MHMP)
  • nejlepší webové stránky obce (v této kategorii mohou soutěžit webové stránky ostatních městských částí, tj. MČ Praha Benice-Zličín)
  • nejlepší elektronická služba (v této kategorii mohou soutěžit všechny MČ Prahy 1–57, včetně MHMP)

Přihlášení pro města a obce bylo zahájeno již v úterý 5. ledna 2016. Přihlášky do soutěže lze podat nejpozději do čtvrtka 28. 1. 2016 do 16.00 hodin.


Formulář přihlášky, podmínky soutěže a další informace o soutěži jsou umístěny na webových stránkách www.zlatyerb.cz. Hodnocení stránek a elektronických služeb přihlášených do soutěže se bude podle dané metodiky konat od 1. do 22. února 2015.


Soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit taktéž občané, kteří mohou dát jednotlivým soutěžícím svůj hlas pro Cenu veřejnosti. Pokyny, jak mohou lidé hlasovat, jsou uvedeny na webových stránkách soutěže.


Foto: www.zlatyerb.cz

Zdroj: praha.eu

(ewe)Praha se zapojila do soutěže Zlatý erb