Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (20. 6. 2016 - 26. 6. 2016)
Neděle, 19. červen 2016 14:28
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (20. 6. 2016 - 26. 6. 2016), foto: pixabay.com

Na obyvatele i návštěvníky Prahy čeká v dalším červnovém týdnu celá řada zajímavých akcí. Vyberou si sportovci, milovníci hudby, jahodových specialit, módy i designu. V metropoli proběhne také exhibiční přehlídka čestných stráží, děti a rodiče se zábavnou formou seznámí s bezpečným chováním, zájemci se mohou nechat unést pohledem nabízející mobilní planetárium či poznat pozoruhodný systém života včel a přitom ochutnat čerstvě stočený med.Den bezpečnosti

20. 6. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 8 S blížícími se prázdninami se zvyšuje i riziko dětských úrazů. MČ Praha 8 tak uspořádala Den bezpečnosti pro děti i rodiče, v rámci kterého se seznámí s bezpečným chováním i ukázkami základů první pomoci, a to hravou formou. Děti nejdříve uvidí na informačních panelech konkrétní nebezpečné situace, které je mohou v reálném životě potkat. Následně si se školenými zástupci záchranných složek vyzkouší, jak si s nebezpečím poradit a jak nejlépe se zachovat. Chybět nebude ani dopravní výuka zaměřená na auta, kola, koloběžky a správné jednání chodců, soutěže i představení hasičů, policie a záchranářů s jejich vozy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Hřiště ZŠ Glowackého, Glowackého 6/555, Praha 8Pilates pod Petřínem

20. 6. – 24. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.fascinace-praha.cz Přijďte si odpočinout od ruchu velkoměsta a přitom zůstaňte v samém srdci Prahy. Přijďte si srovnat záda a protáhnout se na čerstvém vzduchu v příjemném a klidném prostředí historického nádvoří Tyršova domu v těsné blízkosti Petřína i Kampy. Pokud jste úplní začátečníci, nemusíte se bát! Zkušená lektorka povede lekci tak, aby si každý mohl příjemně zacvičit. Rezervace sice není nutná, ale pořadatelé ji přesto doporučují vytvořit. Dlouho neváhejte!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Tyršův dům, Újezd 450/40, Praha 1Jógové dny dobrých skutků

21. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Všichni milovníci jógy se na akci pořádané při příležitosti Mezinárodního dne jógy mohou těšit na představení, koncert a Pozdrav slunci, který ukončí Art joga similiris. Na představení se shromáždí velký počet účastníků, instruktorů jógy a praktiků z Evropy, občanů a návštěvníků Prahy. Vezměte si sebou podložku a připojte se také! Všichni zájemci se mohou zúčastnit představení pouze po vyplnění elektronické přihlášky, a to nejpozději do 20. června do půlnoci!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kampa, Praha 1 – Malá StranaSférické kino v OC Letňany

22. 6. – 26. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.oc-letnany.cz Přijďte si zdarma vyzkoušet mobilní planetárium. Sférický projekční systém uvnitř pojízdné kupole nabídne zájemcům neuvěřitelný pohled. Během cca 45 minut mohou diváci sledovat výukové a dokumentární filmy, ale i čistě zábavnou atraktivní show s 3D efektem. Návštěvníci si vychutnají promítaný obraz vleže nad sebou a také po všech stranách nafukovací kupole. Nechte se unést pohledem, jaký nemůže poskytnout žádné dnešní mobilní kino.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: OC Letňany, Veselská 663, Praha 9Medobraní

22. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.lhmp.cz Zažít opravdové medobraní a ochutnat čerstvě stočený med se naskytne všem návštěvníkům na včelnici v Kunratickém lese. Interaktivní včelnice u rybníka Labuť vybavená prosklenými úly a hmyzími hotely vás provede pozoruhodným systémem života včel. K vidění budou také repliky historických včelích klátů vyrobené studenty a pedagogy Střední školy umělecké a řemeslné z pražského Zlíchova. Vstup na akci je zdarma!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kunratický les, u rybníka Labuť, Praha 4T-Mobile Olympijský běh

22. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Oblíbený park Stromovka bude hostit pražský závod zlaté kategorie. Až tisícovka dospělých běžců a desítky dětí se vydá na trať kolem Výstaviště v Holešovicích. Běžci si budou moci vybrat mezi třemi délkami tratí. Trať dlouhou 1 km pro děti do 15 let a tratě dlouhé 5 km a 10 km. Přidáte se?


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Stromovka, Strojnická, Praha 7 - HolešoviceOpen air koncert České filharmonie

22. 6. 2016

 Open air koncert 2014 z webu www.ceskafilharmonie.cz od autorky Petry Hajské Milovníky klasické hudby jistě potěší tradiční koncert České filharmonie pod širým nebem, který symbolicky dovrší jubilejní 120. sezonu. Na koncertu se mimo jiné představí někteří ze sólistů, kteří se ukrývají v řadách orchestru. A na co se mohou posluchači těšit? V premiéře zazní nová kompozice Petra Wajsara pro čtyři fagoty v podání filharmonických fagotistů, koncertní mistr Jiří Vodička přednese Sarasateho Cikánské melodie, Lukáš Moťka část Koncertu pro trombón nestárnoucího filmového skladatele Nino Roty, hornistka Kateřina Javůrková zahraje Dukasovu Villanellu a Vladislav Borovka Piazollův Oblivion v úpravě pro anglický roh.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Hradčanské náměstí, Praha 1 - HradčanyUnited Islands of Prague

23. 6. – 26. 6. 2016

Logo United Islands of Prague z webu unitedislands.cz Kinského zahradu, Kampu, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží rozezní třináctý ročník festivalu United Islands of Prague. Multižánrový festival odstartuje již tradičně Klubová noc, která diváky naladí na víkendový program, během kterého vystoupí více než 100 kapel a hudebních interpretů z různých zemí. Bohatý hudební program doplní atraktivní a originální doprovodné aktivity. Ve čtyřech zónách (rodinné, moderní, relaxační a poznávací) si každý najde tu nejvhodnější zábavu.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaDen otevřených dveří Německého velvyslanectví

23. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Pokud chcete nahlédnout do práce velvyslanectví a dalších organizací, které tvoří vzájemné česko-německé vztahy, prohlédnout si prostory Lobkovického paláce či si jen odpočinout s rodinou a přáteli na měkkém trávníku, navštivte Den otevřených dveří Německého velvyslanectví. Pro širokou veřejnost, malé i velké, mladé i starší je připraven pestrý program se spoustou informací, rozhovorů, diskusí, hudby, her a také legrace.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Lobkovický palác, Vlašská 19, Praha 1 - Malá StranaDrill fest army.cz

23. 6. 2016

Drill fest army.cz 2014 z webu www.ci5.cz Na Václavském náměstí se uskuteční v pořadí již devátá exhibiční přehlídka čestných stráží spojených armád, která se koná u příležitosti Dne ozbrojených sil. Festival má za úkol představit veřejnosti nevšední mistrovství čestných jednotek, za kterým se skrývají stovky hodin tvrdého výcviku a současně chce připomenout historii čestných stráží a jejich účast při nejdůležitějších událostech státu, kde se v mnoha případech veřejnost nedostane. Vystoupení bude předcházet koncertní show Ústřední hudby AČR s vystoupením mažoretek.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Václavské náměstí, Praha 1 - Nové MěstoJahodování a květinový trh na Jiřáku

24. 6. – 25. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Přijďte oslavit na Jiřák první české sezónní ovoce! Na příchozí čeká nejen spousta čerstvých jahod, ale i jahodové knedlíky, koktejly, limonády, palačinky, jahodová polévka gaspacho ale i doplňkové věci jako krásná keramika, atelier skla, trička s motivy rostlin, přírodní kosmetika z růží a ručně vyráběná mýdla, šperky a také krásné květiny. Samozřejmostí bude farmářský trh a také trh květinový.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Farmářské tržiště Jiřák, náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3 – VinohradyPrague Fashion Market

24. 6. – 25. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.novetrhy.cz Smíchovská náplavka ožije opět módou a designem. Kromě nakupování návštěvníky čeká doprovodný program v podobě hudby nebo workshopů. Vyrobit si budou moci například masážní oleje či hydratační krémy nebo se mohou vyfotit kde jinde než na lodi. V rámci akce proběhne také Local Food Market, kde budete moci ochutnat to nejlepší z lokální kuchyně, a to i jídla bez masa pro vegetariány a vegany.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží, Praha 5 - Smíchov


(ewe)