Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (13. 6. 2016 - 19. 6. 2016)
Neděle, 12. červen 2016 09:55
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (13. 6. 2016 - 19. 6. 2016), foto: pixabay.com

Zajímáte se o sport nebo dáte raději přednost dobrému jídlu a pití? V polovině června si vyberete v obou případech. Záleží jen na vás, zda dáte přednost kriketu, fotbalu, vodním radovánkám, nebo se vydáte za italskou pizzou, jahodovými specialitami, českým pivem či oslavou ciderů. Vrátit se můžete i do 70. a 80. let, kterými vás provede pan Vajíčko, či si užít rodinné odpoledne na Kampě. Přejeme příjemnou zábavu!Road Show Kriketové akademie

13. 6. – 16. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.kriketovaakademie.com Kriket je druhým nejpopulárnějším sportem na světě, avšak v České republice patří zatím mezi neznámé sporty. Nyní si jej může kdokoliv z široké veřejnosti vyzkoušet. Českomoravský kriketový svaz uspořádal osmitýdenní akci, která se koná od pondělí do čtvrtka na čtyřech frekventovaných místech Prahy. Roadshow vyvrcholí v tomto týdnu, kdy se akce zúčastní i hvězdy národního týmu a účastníci si budou moci odnést drobnou upomínku na akci. Přijďte si zahrát či se jen podívat, jak se kriket hraje!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaJahodové reggae na Kozím plácku

14. 6. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 1 Oslavte blížící se léto s jahodami na Kozím plácku! Na jahodových slavnostech čeká návštěvníky neopakovatelná atmosféra, živá hudba a jahodové speciality. Těšit se mohou na tvarohové jahodové knedlíky se šlehačkou, točenou jahodovou zmrzlinu, jahody Wimbledon, jahodové tiramisu a cheesecake. Pro děti bude připravena výtvarná soutěž.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kozí plácek, Praha 1 - Staré MěstoVýstava Retro 70. - 80. let

14. 6. – 16. 10. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Vraťte se o několik desítek let zpět a prohlédněte si, jak vypadali panelákové byty v 70. a 80. letech. Na výstavě v Galerii Tančící dům čeká na návštěvníky nejen to, ale i životní styl, móda, zájmy, možnosti trávení volného času, oblíbené produkty a originální obaly výrobků předních národních podniků či unikátní kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Hany Zagorové či Dagmar Patrasové. Zájemce jistě potěší instalace prodejny z typického seriálu 70. let Žena za pultem. Návštěvníky provede výstavou, kterou doplní audiovizuální ukázky, fotografie a kostýmy z filmů, ikonická animovaná postavička pana Vajíčka.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha 2 - Nové MěstoDen otevřených dveří v Aquacentru Letňany Lagoon

15. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Pokud nechcete sedět doma u televize a chcete si užít spoustu zábavy ve vodním světě, využijte Dne otevřených dveří v Letňany Lagoon, v rámci kterého je od 14 do 22 hodin 50% sleva na všechny druhy jednorázových vstupů + poradenské konzultace ve fitness centru a zábavné soutěže na bazénu. Jako bonus zde bude množné zakoupit výhodné permanentní karty. Zábavu si zde jistě užijí lidé všech věkových kategorií!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Letňany Lagoon, Tupolevova 665, Praha 9 - LetňanyBezpečné prázdniny aneb Cesta kolem světa

16. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Znáte příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní? Jeho zkrácenou a dobrodružnou verzi s mnoha úkoly a ponaučením, kterak se děti mají o prázdninách chovat, připravila pro děti od 2 let MČ Praha 13 ve spolupráci s policií hl. m. Prahy. Na trase kolem Stodůleckého rybníka budou čekat postavy z celého světa s výpravnými dekoracemi, kde děti splní úkoly a dozví se, jak se chovat ve složitých životních situacích. V cíli na ně čeká dárek.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Centrální park Prahy 13, u MŠ v BronzovéRodinné KAMPování

16. 6. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 1 Přijďte si užít čtvrteční odpoledne do parku Kampa. Pro děti, rodiče i pejsky zde bude připraven bohatý program zahrnující agility, skákací hrady, malování na obličej, ukázky práce dobrovolných hasičů MČ Praha 1 či opékání špekáčků. Chybět nebude ani živá hudba, která podtrhne příjemnou atmosféru. Vstup na akci a zapůjčení dek je zdarma!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kampa, Praha 1 - Malá StranaWorld Youth Football Cup 2016

17. 6. – 18. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Chcete si vyzkoušet, jaké je to pocit, hrát fotbal na národní úrovni? Nyní máte příležitost v rámci 3. ročníku multikulturní sportovní akce World Youth Football Cup 2016. Samotný turnaj je přehlídkou fotbalového umění hráčů různých věkových kategorií z různých zemí. Neváhejte a dejte dohromady váš tým co nejdříve, počet míst v turnaji je limitován! Nebude chybět ani doprovodný program plný kulturních vystoupení, skvělé gastronomie, mažoretek či live sledování zápasů z EURO 2016 ve Francii.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: FC Přední Kopanina, Ke Goniu 123, Praha 6Pizza festival

17. 6. – 18. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Všichni milovníci pizzy i dalších italských delikates, včetně zmrzliny, sladkostí a vína jsou srdečně zváni na první ročník Pizza festivalu. Návštěvníkům se naskytne možnost ochutnat klasické i netradiční podání pizzy, naučí se, jak pizzu správně dělat, dozví se něco z její historie a dokonce si budou moci upéct vlastní pizzu a hlasovat o tu nejlepší. Akci moderuje Eliška Bučková a vstup na ni je zdarma.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Karlovo náměstí, Praha 2 - Nové MěstoBodaidžu macuri - Svátek lip

17. 6. – 18. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.macuri.cz Ve stínu svěže zelených stromů na staroslavném Vyšehradě se koná již jedenáctý ročník japonské oslavy jara se symbolickým označením „Bodaidžu macuri“ neboli „Svátek lip“. Oslavy budou zahájeny pátečním alegorickým průvodem z podolské náplavky, chybět nebude ani lukostřelba kjúdó, japonské bubny, samurajové ve zbroji a další. V sobotu pak bude pokračovat zábavná část plná výtvarných dílen, soutěží pro celou rodinu a dalších aktivit.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Vyšehrad, V Pevnosti 159/5b, Praha 2 - VyšehradPivo na Náplavce

17. 6. – 18. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.farmarsketrziste.cz Pražské Rašínovo nábřeží přivítá již po čtvrté festival malých a mini pivovarů. Jako každý rok bude mít festival i své vlastní pivo, jehož výroby se letos ujal Sedlčanský pivovar Krčín. Tentokrát půjde o světlou 12 s názvem Vltavský kraul. Kdo pivu příliš neholduje, může ochutnat limonády, které sebou některé pivovary s vlastní produkce přivezou. K dobrému pití nebude chybět ani něco k zakousnutí i hudební program. Návštěvníci nepřijdou také o tradiční bleší trh s pivními suvenýry a letos poprvé mohou obdivovat šikovnost autorů unikátního chmelařského a pivovarnického betlému.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Farmářské tržiště Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha 2 - Nové MěstoSlavnost cideru

17. 6. – 19. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Vyrobit skvělý cider není procházka jablečným sadem. A když už se dílo podaří, je nutná pořádná oslava. Přijďte se připojit k prvnímu ročníku oslavy zkvašeného ovoce. Těšit se můžete na desítky druhů cideru od malých řemeslných výrobců, míchané drinky z moštů a ciderů, jabkovice, několik malých pivovarů a kaváren. K zakousnutí bude jen to nejlepší od nadšenců i profesionálů. Atmosféru doplní hudební program.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náplavka - Hořejší nábřeží, Praha 5 - Smíchov


(ewe)